Tüm Öğrencilerimizin Dikkatine


Güz Yarıyılı Web-Kayıtları

2017-2018 öğretim yılı güz yarıyılı web-kayıt işlemlerinin 11 Eylül 2017 Saat 14:00 – 15 Eylül 2017 Saat 17:00 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir. Belgelendirilebilir mazeretleri nedeniyle yukarıda belirtilen tarih aralığında kaydını tamamlayamayan öğrencilerimiz için son tarih 6 Ekim 2017 Cuma günü mesai bitimi olup bu tarihten sonra kesinlikle kayıt hakkı tanınamayacaktır.

Geçerli mazeretleri nedeniyle eğitim-öğretimin başlayacağı 18 Eylül 2017 tarihinden sonra web-kayıt yapacak olan öğrencilerimiz, derslere katılmadıkları günler için devamsız olarak değerlendirileceklerdir.

Yarıyıl kaybı yaşanmaması adına tüm öğrencilerimize önemle duyurulur.


Ders Muafiyeti Talepleri

2017-2018 öğretim yılı güz yarıyılında, hazırlık sınıfını başararak kayıtlı oldukları bölümümüze başlayacak veya hazırlık sınıfı okumaksızın ilk kez kayıtlandıkları bölümümüze başlayacak öğrencilerimizden, ders muafiyeti talebinde bulunacak olanların , 22 Eylül 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar       e-debiy@t Sanal Öğrenci İşleri sayfasında Formlar başlığı altında yer alan Ders Muafiyeti Talep Dilekçesi ve Formu ‘nu doldurarak Dekanlık Binası 2. Kat D-201 numaralı Evrak Kayıt Büromuza teslim etmeleri gerekmektedir.

DEÜ Muafiyet ve İntibak Yönergesinin 5. Maddesi gereğince gecikmeli olarak yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

DEÜ Muafiyet ve İntibak Yönergesi


1. Sınıf Öğrencilerimizin Ders Seçimleri

1.Sınıf öğrencilerimizin 1. yarıyıl (güz) dersleri otomatik olarak yüklenecektir. Bu öğrencilerimiz ders programlarını DEBİS üzerinden takip edebilecek olup 2. yarıyıldan itibaren ders seçimlerini kendileri yapacaklardır. 

Fakültemize ilk kez kayıtlanan öğrencilerimizin DEBİS girişi yaparak beş sayfalık kişisel bilgilerini tanımlamaları gerekmektedir.